ابراز

نوه ی اول مادری هستم و بچه ی اول ... بچگی هایم هر سال برایم تولد می گرفتند البته بیشتر بخاطر غرغر نکردنم بود به گمانم! نمی دانم لابد نباید هیچ انتظاری می داشتم از نظرشان دیگر! صرفا نیاز یک دختربچه از پدر و مادرش پول و غذا و خانه است دیگر نه محبت حتی اگر شده سالی یک بار. ولی از 4-3 سال پیش شوخی شوخی زنداییم گفت "دیگه برای شایسته تولد نمی گیریم چون دیگه وظیفه ما نیست و باید از این به بعد تولد رمانتیک توی کافه و شمع و گل و پروانه براش بگیره یه نفر دیگه" حالا یکی نداند فکر می کند چه تولدهایی که برایم نمی گرفتند... نه بابا هربار خیلی هایشان نمی آمدند و ذوقم را کور می کردند اگر هم می آمدند چهار سال یک بار ، زحمت کادو خریدن هم نمی کشیدند و فقط پولی چیزی. من هم که پول چندان خوشحالم نمی کرد دربرابر اسباب بازی و عروسک... خلاصه که دیگر از محبت سالی یک بار هم تقریبا خبری نیست. این ها را نگفتم که بگویم چه بی محبتی خانواده تلخ است و این حرف ها... نه. دیگر کنار آمده ام و پایم را گذاشته ام روی گذشته ها تا قدم بلند شود و به خدا تکیه داده ام. این ها را گفتم که بگویم تلخی ماجرا آنجاییست که می دانم زندایی هایم و خیلی از زن های دیگر اطرافم از بی محبتی همسرانشان رنج می کشند و آن روز زندایی من نداشتن درد خودش را برایم آرزو می کرد... ابراز علاقه یک نیاز مهم زن است. اگر نباشد پژمردگی اش و سست شدنش اصلا غیر طبیعی نیست. مردهای ایرانی هم که اکثرا بلد نیستند و کسی یادشان نداده. و بدتر از آن هم این است که اگر هم کسی یادشان نداده خودشان هم  معمولا پی یاد گرفتنش نیستند :| کتاب های روانشناسی خوبند ها ! گوگل هم چیزهایی برای گفتن دارد ! حیف زندگی هایی که بخاطر مسائلی به این سادگی تلخ شوند ... آن هم مسائلی که انقدر باعث می شوند بیشتر از زندگی کیف کنیم ... نباشیم جزو آن اکثریت ِ بیچاره.


این مطالب از سایت های مختلف جمع آوری شده ::

راه


۷
ناشناس
۱۱ ارديبهشت ۱۸:۲۰
تو زمینی که رابطه پسر و دختر زشت و کریه معنا میشه، کسی به جوون درس این چیزا رو نمیده .
اونوقت دنبال احساس و عواطفی ؟

پاسخ :

منظورتون رابطه ای غیر ازدواجه؟
ناشناس
۱۱ ارديبهشت ۱۸:۵۲
آره خب هر رابطه ای بغیر از ازدواج اینجا زشت شمرده میشه و جوونا دزدکی باهم ارتباط برقرار میکنن، همین میشه دیگه :)

پاسخ :

در عجبم از شما.. 
ولی در کل
پس از نظر شما مراحل خواستگاریم زشته اینجا :/ بعدم رابطه داریم تا رابطه. رابطه های سالم میتونن باشن درحالیکه طرفین قصد و غرض بد ندارن از نظر دین. حالا اینکه چی عرفه اینجا بحث دیگس. اگه غیر این بود زن توی اسلام فقط باید میموند تو خونه بیرونم اگه میومد نمیتونست با مردی حرف بزنه چون رابطه ای غیر ازدواجه :/
بانوچـ ـه
۱۱ ارديبهشت ۱۹:۰۲
برات عشقی پاک آرزو میکنم شایسته ی عزیزم :*

پاسخ :

منم برای تو عزیز دلم :٭٭
ناشناس
۱۱ ارديبهشت ۱۹:۱۶
اگه خواستگاری سنتی منظورتونه بله مراحل خواستگاری هم مسخرس بنظرم .
حقیقت اینه که اگه ما ازدواج هامون مشکل داره و همونطور که شما میگین عاطفی نیست، یا اگه رکورد دار هستیم تو طلاق یه مشکلی باید باشه دیگه، نه؟ مشکل از مردای اینجا نیست که، مرد مرده، اینجا یا هرجای دیگه، مشکل از اجتماعمونه :)

پاسخ :

مسخرس؟! بله بعضی خواستگاریا مسخرس اصولی نیس وقتی نه تحقیق حسابی نه سوالا رو حسابه نه طرفین روانشناسی و دروغ شناسی میدونن نه یه مدت محرم میشن تا بیشتر آشنا شن و غیره
قطعا مشکل داره. نه مرد تا آگاهی نداشته باشه اشتباه میره. من میگم اگه جامعه بستر یاد دادنو براش آماده نکرد خودش باید بره یاد بگیره تفاوت زنا و مردا و اطلاعات زناشویی و... چی ِ حرفم اشتباس؟
ناشناس
۱۱ ارديبهشت ۲۰:۲۹
شما میگین دوتا آدم که نه همو میشناسن نه چیزی براساس اینکه یه مادری دختر یه مادر دیگه رو دیده یه جایی خوشش اومده میشه زندگی تشکیل داد ! ارتباط درست زن و مرد رو اینطوری میدونید .
دیگه عشق تو این نظر اصلا وارد نیست، تو این سناریو شما محکوم به زندگی خشک و بی روح هستین .
اینکه فکر میکنید با سوال میشه فهمید دونفر به درد هم میخورن یا نه هم ... خب نمیدونم چی بگم اصلا .

پاسخ :

نه من دارم از نگاه تخصصی رونشناسی مراحل خواستگاری رو میگم نه اینکه مادر دید و پسندید و پسر گفت چشم! زمین تا آسمون فرق داره... حالا شروعش ممکنه با پیشنهاد مادر باشه یا اینکه خود پسره از دختره اجازه میگیره بیاد خواستگاری.
عشق واقعی یا اونی که اسمش هورمونه نه عشق؟عشق واقعی بعد از شناخت پیش میاد و شناخت تو همون خواستگاری درست هم میتونه پیدا شه در شرایطی.
من دیگه صحبتی با شما ندارم اصا فازتونو نمیفهمم طبق نظرات خصوصیتون که اگه از بحث بدتون میاد چرا بحث میکنید چرا کامنت میذارید.
یک دختر شیعه
۱۲ ارديبهشت ۲۲:۵۵
چه حیف که بعضی ها بلد نیستن...
: )

پاسخ :

اوهوم... خیلی خیلی....
قاسم صفایی نژاد
۱۳ ارديبهشت ۱۳:۰۶
متأسفانه همه چیز از همینجا شروع می‌شود

پاسخ :

متاسفانه...
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
♥♥
اسباب بازی فروشی جای بازی کردنه
نه وابسته شدن
نه جدی گرفتن
نه روحو به بازی گرفتن...
کجا
طراح قالب : عرفـــ ـــان قدرت گرفته از بلاگ بیان